עוד מידע נמצא באתר על ישעיהו ליבוביץ www.leibowitz.co.il

ישעיהו ליבוביץ - סרטי וידאו ברשת
שםפרטיםהורדהצפיה ישירה
יתגבר

Itgaber
סרטו של אייל סיוון, 1993.
פרופ ישעיהו ליבוביץ מדבר בביתו על נושאים שונים ועונה לשאלותיו של אייל סיוון.
במהלך הסרט משולבים קטעי ארכיון שונים
חלק א - על מדע וערכים. כ-80 דקות, 631MB
חלק ב - על החוק והמדינה. כ-80 דקות, 677MB
חלק א
חלק ב
חלק א

חלק ב
אין נביא בעירו

No man is a prophet in his own land
סרטו של אמיל וויס, 1989.
חלק א- כ-55 דקות; 407MB:
על ייחודיותו של העם היהודי; ליבוביץ מציג את עצמו; מדבר על הציונות; העתיד של העם היהודי; על מיסטיקה ומשיחיות; התורה שבכתב ושבעל-פה; לימוד התנ"ך; ערכים וצרכים; הומניזם; מלחמה בראי היהדות; על מלחמות מדינת ישראל; על הלאומנות הישראלית, ומה ניתן לעשות כיום בעניין.

חלק ב- כ-55 דקות; 417MB:
אם ערכים הינם ברי השגה?; לשמה ושלא-לשמה; על המוסר; גבורה ויושרה; המדע המודרני; המדע במציאות החברתית-פוליטית; דת ומדע; מעמד האישה; הפלות; המתת חסד; דמוקרטיה; על השואה; על הישגיו ומה שיותיר אחריו?
חלק א
חלק ב
חלק א

חלק ב
פילוסוף לכל עת

A Philosopher for all Seasons
סרטו של בני ברונר, 1991.
כ-55 דקות; 391MB.
קישור
ליבוביץ במעלות סרטו של יגאל בורשטיין, 1981.
כ-60 דקות; 454MB.
קישור
בשתי אוקטבות: 8 פרקים בין יהדות לנצרות דיון עם פרופ' ישעיהו ליבוביץ' ועם האב פרופ’ מרסל דיבואה על היחס שבין היהדות לנצרות ועל יחסן של שתי הדתות לסוגיות שונות.
הדיון התקיים בסינמטק בתל-אביב, בביתו של האב דיבואה בירושלים ובביתו של פרופ' ליבוביץ'.
מנחה: יונה הדרי.
הפקת האוניברסיטה הפתוחה, 1992.

1. הנצרות – המשך היהדות או ביטולה? חלק א (42 דקות, 320 MB) על היחסים בין הדתות: "מהותה של הנצרות היא ביטול היהדות", טוען פרופ’ ליבוביץ', ואילו האב דיבואה מדגיש את חשיבות המורשת היהודית לנצרות.
2. הנצרות – המשך היהדות או ביטולה? חלק ב (32 דקות, 250 MB) על האמונה: "כל משיח שבא הוא משיח שקר", טוען פרופ’ ליבוביץ', ואילו האב דיבואה טוען: "אני מאמין בישו המשיח". השניים דנים בסוגיה זו ומשוחחים על דרכי האמונה.
3. הנצרות – המשך היהדות או ביטולה? חלק ג (34 דקות, 263 MB) גאולה, מיסטיקה, דת תובעת ודת מעניקה: דיון בדמותה של היהדות כדת תובעת מול הנצרות המצטיירת כדת מעניקה, וניסיון להסביר מושגים שונים, כמו – "הסותר" הנוצרי.
4. על המרת דת (28 דקות, 219 MB) דיון בנושא המרת הדת. האב דיבואה מסביר את הטעויות שעשו הדומיניקנים, אנשי האינקוויזיציה בספרד.
5. על השואה (22 דקות, 251 MB) דיון בשואה, שבו טוען פרופ’ ליבוביץ' כי אין להפיק ממנה כל לקח שכן יש לראותה כמעשה זוועה שאין לו כל פשר ומשמעות. האב דיבואה, לעומת זאת, מסביר, שכל ניצחון על המוות הוא הניצחון של הצלב.
6. האישה (51 דקות, 393 MB) בדיון במעמד האישה עוסק האב דיבואה בייעוד שבתפקיד האישה. פרופ’ ליבוביץ' מברך על השינוי שחל במעמדה, ומצר על כך שהשינוי לא חדר לתודעתם של חכמי ההלכה.
7. על הפלות והמתות חסד (55 דקות, 424 MB) בדיון מסביר פרופ’ ליבוביץ' את התנגדותו להפלות ולהמתות חסד בגלל האיסור ליטול חיים, והאב דיבואה מציג את עמדתו האישית ואת העמדה המוסרית של הוותיקן, הדוגל בקדושת חיי האדם.
8. על המוות (30 דקות, 230 MB) האב דיבואה מגדיר את המוות כשיבה הביתה לאב שבשמים, ואילו פרופ’ ליבוביץ' טוען, כי "המוות זה אין חיים" ואין הוא מכיר שום תוכן אנושי מעבר לחיים.
פרק 1
פרק 2
פרק 3
פרק 4
פרק 5
פרק 6
פרק 7
פרק 8
פרק 1

פרק 2
פרק 3
פרק 4
פרק 5
פרק 6
פרק 7
פרק 8